Şeffaf Mutfağımızın Kapısı Tüm Velilerimize Sonuna Kadar Açıktır…

Şeffaf Mutfağımızın Kapısı Tüm Velilerimize Sonuna Kadar Açıktır…

Özel Nasrettin Hoca Anaokullarının mutfağı Çekmeköy Belediyesi ve Sealed Air firması tarafından imzalanmış olan Şeffaf Mutfak Bayrağını yapılan denetimler sonucu almaya hak kazanmıştır. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Çetin'in okulumuza yapmış oldukları ziyaret ile şeffaf mutfağımızın bayrağı öğrencilerimize teslim edilmiştir...

Belirli periyotlarda Tarım Su İşleri Bakanlığı tarafından mutfağımız denetlenir.

 

Çocuklarımıza sağlıklı dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan listelerimiz de ev yemekleri pişirilmekte olup katkı maddeleri içermeyen gıdaların tüketilmesine ve kullanılan gıda malzemelerinin güvenilirliği olan bilinir markalardan seçilmesine özen gösterilmektedir. Yemeklerimiz sabah kahvaltısı-öğle yemeği-ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek hazırlanmakta olup öğrencilerimize ve personelimize sevgiyle servis edilmektedir.

 

Tüm yemekler eğitimli ve periyodik olarak sağlık kontrollerinden geçen mutfak personelimiz tarafından günlük olarak yerinde pişirilmekte olup endüstriyel mutfağımızda özenle hazırlanır. Mutfakta pişirilen tüm yemeklerin numuneleri özel kaplarda günlük olarak alınır ve 72 saat süreyle kontrol için saklanır.

 

Mutfakta kullanılan tüm malzemelerimiz periyodik olarak hijyen şartlarına uygun olarak temizlenmektedir.

 

Şeffaf Mutfağımızın kapısı dileyen tüm velilerimize gösterilmek üzere sonuna kadar açıktır…